Dům v podhorské vesnici se zahradou

739 51 Vyšní Lhoty, Česko
2,700,000 Kč

Popis

Krásné bydlení v podhorské obci, která leží na úpatí Moravskoslezských Beskyd pod vrcholem Prašivá a dobrou dopravní dosažitelností:  Frýdek-Místek: 15 minut, Český Těšín: 25 minut, Ostrava a Havířov: 30 minut. V obci naleznete vše, co je potřebujete. Blízkost přírody, klid, soukromí, ale i knihovnu, obchody, restauraci, kulturní dům, školu, školku a amfiteátr. Přímo z Vyšních lhot vede značená turistická trasa. Autobusová zastávka je 200 m od domu.

Rodinný dům má dispozici 5+2 a podlahovou plochu 171 m². Nemovitost je přízemní s využitým podkrovím, zastřešena sedlovou střechou s vikýřem a částečně podsklepena. Dům se nachází na okraji obce a je orientován JIHOVÝCHODNÍM směrem.

Dům prošel rekonstrukcí v r. 2007 – zateplení fasády, vnější i vnitřní omítky, stropy, plastová okna, otopná soustava, kuchyně, koupelny, laminátové podlahy, instalace elektro, voda, odpad. Rekonstrukce střešní krytiny proběhla v r. 2000.

Vstup do domu je po venkovním schodišti. V rámci rekonstrukce zde byly instalovány nové bezpečnostní dveře.

Přízemí domu nabízí bytovou jednotku 2+1 po kompletní rekonstrukci.Jednotlivé pokoje jsou přístupny z prostornější chodby, pouze kuchyně je spojena s obývacím pokojem. Dominantou domu je prostorná a světlá kuchyň s jídelnou a výhledem do zahrady. Nová kuchyňská linka je ze dřeva včetně vestavěných spotřebičů –  sklokeramická varná deska, trouba, myčka nádobí zn. Fagor a digestoř. Kuchyňská linka obsahuje velké množství úložných prostor a také velkorysou pracovní plochu, která potěší každého majitele při přípravě svých oblíbených jídel. Do této kuchyně se vám vejde prostorný jídelní stůl i pro 8 osob. Kuchyň je spojena se vstupem do obývacího pokoje, ve kterém je dostatek místa pro sedací soupravu a 2 okna na jihovýchod poskytují dostatek oslunění. Ve všech pokojích jsou plovoucí podlahy.

Přízemí má vlastní koupelnu v teplých oranžových odstínech s WC (geberit), umyvadlem, velkým sprchovacím masážním koutem, praktickým žebřinovým topením a prostorem pro pračku i sušičku. Malý okenní otvor poskytuje denní světlo i možnost odvětrávání. V přízemí je také pokoj, který je nyní využíván jako ložnice.

Do vyššího patra s dispozicí 3+1 se dostanete po schodišti. Z chodby opět vstupujete do jednolivých pokojů. Prvním prostorem od vstupu je prostorná koupelna ve wellness stylu s vanou, která je umístěna na stupínku se zrcadlem na zadní části stěny. V koupelně se rovněž nachází umyvadlo a volně stojící toaleta. Každé patro tak má své vlastní sociální zázemí. Dalšími dveřmi z chodby se dostanete do druhé kuchyně v domě, která je spojena s obývacím pokojem a pracovním koutem. Kuchyně je starší, ale zachovalá s kombinovaným sporákem. Z těchto prostor je krásný výhled na okolní hory, včetně Lysé hory – nejvyšší hory moravskoslezských Beskyd. Z obývacího pokoje se dostanete po schodech do podkroví, kde vznikla útulná ložnice se střešním oknem. Na patře se nachází také další pokoj, který lze využít jako úložný prostor. V celém domě jsou okenní žaluzie. Bezproblémové připojení na internet – firma Rio Media/350,- Kč/měsíc. Náklady na energie a služby – cca 5.000,-/měsíc.

Pro lepší orientaci v domě jsem pro Vás připravili půdorysy jednotlivých podlaží a 3D vizualizaci domu.

Nemovitost je z větší části podsklepena.  V suterénu se nachází sklad a kotelna, kde je umístěn kotel na pevná paliva, plynový kotel a bojler.

Započitatelná podlahová plocha nemovitosti je 171 m². Náklady na provoz:

Kolem domu je dostatečně velká zahrada přes 1000 m², kde můžete nejen odpočívat, ale také pěstovat ovoce, zeleninu i bylinky. U domu lze parkovat i několik osobních automobilů. Na zahradě se nachází studna.

Další nemovitostí, která je na zahradě a je součástí prodejní ceny je přízemní objekt se sedlovou střechou a půdním prostorem, který se využívá jako garáž a skladovací prostory o celkové výměře 39 m² . Objekt je napojen na elektroinstalaci 220/380 V a vodovod.

V ceně je zahrnuto vyhotovení veškerých smluv advokátem, vč. úschovy peněz, průkaz energetické náročnosti budovy i přiznání k dani z nabytí nemovitosti.

Nemovitostí Vás rádi nejen provedeme, ale nabízíme i možnost výhodného financování prostřednictvím prověřených a odborných finančních služeb naší společnosti.

  • Město: Vyšní Lhoty
  • Země: Česká Republika

Detail

  • Vlastnost ID: 96817
  • Cena: 2,700,000 Kč
  • Velikost nemovitosti: 171 m²
  • Land Area: 1057 m²
  • Pokoje: 5+2